carabaas: (Default)
[personal profile] carabaas
Панорама_без_названия1

Мої батьки чомусь не любили оперету. Мати була категорично проти цього виду мистецтва, а татко не сперечався з нею і не висловлював своєї думки вголос. Хоча я більше ніж упевнений, що більшість оперет він знав на пам'ять, як втім і опер. У нього був музичний слух, а музичною його освітою займалася величезна чорна тарілка радіоточки, яка висіла на кухні в квартирі по вулиці Московській на Печерську.

Перший мій досвід спілкування з мистецтвом оперети теж не був дуже вдалий. Немолоді, вгодовані жінки скакали по сцені і щось не дуже виразно і немузикально наспівували під хвацьким музику. Але це було давно.

Полюбив я оперету завдяки екранізаціями класичних творів цього жанру. "Королева чардашу". Цей німецький чорно-білий трофейний фільм я дивився з субтитрами. Напевно, це була перша оперета, яка мені сподобалася. І пішло, поїхало ...

Я не став з тієї пори краще розбиратися в цьому виді мистецтва, але зрозумів, що найбільше мені подобається віденська оперета, як її прийнято називати. А оскільки Імре Кальман і Франц Легар були все таки угорськими композиторами, та й сам Іоаганн Штраус теж мав угорське коріння по дідової лінії, то і оперета ця швидше угорська, ніж віденська.

Її відрізняє широке використання народної мелодики. Як угорської, так і слов'янської. Плюс трохи циганщиною віддає)) Гримуча суміш ...

Фанатом оперети я так і не став, але іноді несподівано помічаю, що наспівую про себе якусь арію Боні з тієї ж "Сільви", наприклад))

Вчора мені пощастило потрапити на Вечір Угорської музики до Київського театру оперети, де я мав нагоду знову переконатися, що наша українська оперета справляється не гірше, а може в чомусь і краще за своїх зарубіжних колег.

Ти пригадай
Як щастя нам усміхалось

Тільки тоді
Серце співало в журбі

Якось так...

Або навпаки:

Непрочитаний роман
Тільки жарти
Відкривати цей роман
Знов не варто

І невдалий цей роман
Обіцяє
Що нас щастя не чекає

Тра-ля-ля-ля-ля
Все так ясно
Тра-ля-ля-ля-ля
І прекрасно

IMG_2560

IMG_2558

IMG_2537

IMG_2504

IMG_2491

IMG_2437

Profile

carabaas: (Default)
Ветхие страницы

August 2017

S M T W T F S
  12 34 5
678 9101112
131415 1617 1819
20212223242526
2728293031  

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Aug. 19th, 2017 12:01 am
Powered by Dreamwidth Studios